Pokiaľ sa vám moje myšlienky zdajú byť zaujímavé a radi by ste ma podporili v mojej ambicióznej snahe, môžete mi pomôcť štyrmi spôsobmi.

1/ Zdieľaním: 

Najväčšia pomoc akou mi môžete pomôcť je šíriť informáciu o projekte. Budem vám veľmi vďačný, ak ho budete akoukoľvek formou zdieľať. Či už ústne alebo elektronicky, formou historky, alebo priameho odporučenia. Nie je potreba sa správať pritom fanaticky, čiže netreba spamovať, prípadne vehementne presviedčať ostatných o pravdivosti projektu. Nie, úplne postačí, keď sa myšlienky projektu pokojne a zľahka rozšíria do povedomia ľudí.

2/ Pridaním sa: 

Ak zdieľate so mnou názory, myšlienky a máte chuť podieľať sa na realizácií projektu, napíšte mi. Napíšte mi mail na adresu: juraj.tuss@gmail.com v jednoduchom formáte, kde len do subjektu/predmetu správy napíšete oblasť v ktorej sa vyznáte a okres odkiaľ pochádzate. Napríklad: Stolár BA, alebo IT technik BB, alebo Prekladateľka TT atď.. Podčiarkujem, nemusí to byť oblasť v ktorej pracujete, ale tá, ktorá vás baví a ste v nej dobrý. Spravím si databázu mailov, a ak sa naskytne príležitosť k využitiu vašich schopností ozvem sa vám. Nebojte, žiadne reklamy ani spamy vám odo mňa neprídu. Ja len radšej pracujem na skutočných projektoch s niekým, kto má podobnú/rovnakú úroveň ako ja, miesto aby som mal oslovovať iných s inou úrovňou. Zo začiatku sa mi určite budú hodiť hlavne prekladatelia/prekladateľky, keďže plánujem dať projekt preložiť a rozšíriť ho za hranice Slovenska. Som presvedčený, že spolu vytvoríme nový lepší svet!

3/ Finančne: 

Forma na ktorej našťastie až tak nezáleží, keďže úspech projektu závisí hlavne na kvalite podávaných informácií. Mojimi slovami, ak nebude svetlo svietiť projektu nepomôže nič :D. Každopádne finančná pomoc predstavuje urýchlenie realizácie projektu. V tomto svete propagácia a profesionálny preklad, vyžadujú určité pravidelné finančné náklady a to nehovoriac o fyzicky realizovaných projektoch. Projekt:Z má základ financovania z časti zisku Českej pivničky, resp. z mojej výplaty, čo sotva stačí na propagáciu. Je nezmysel vyhadzovať veľké zdroje do niečoho čo nemusí svietiť :D. Nie je mojim zámerom ani vás finančne zaťažiť, preto považujem za múdre, ak by prípadná vaša podpora bola formou mikro transakcií. Čo tým myslím? Je hlúposť vkladať na účet jednorázovo väčšie sumy s dobrým úmyslom. Oveľa efektívnejšie je, ak by ste pomáhali pravidelne malými sumami. Napríklad trvalým mesačným príkazom s hodnotou jedného eura, ba ešte s nižšou čiastkou. Ani by ste si nevšimli, že vám prostriedky z účtu zmizli a zároveň by ste projektu ohromne pomohli. Projekt by získal pravidelný mesačný rozpočet a mohol by získané zdroje efektívnejšie investovať do rozvoja. Takto by sme všetci skoro nič nestratili a projektu by sa vo svete otvorili ohromné možnosti. Nechám to na vás.

Číslo účtu: SK28 1100 0000 0080 1113 8335

4/ Návštevou: 

Navštívením baru Českej pivničky v Senci automaticky podporíte Projekt:Z. Niektoré dni tam robievam aj ja, takže sa tam môžeme spolu stretnúť a podebatovať na rôzne témy.

Nech sa ma rozhodnete podporiť akýmkoľvek spôsobom, dopredu vám veľmi pekne ďakujem.